Green Melk
Green Melk@
Green Melk

معروفترین محله‌ های اصفهان برای خرید خانه

‏22681 ‏1399/03/08

 

خرید خانه در اصفهان

همه ما شهر اصفهان  را به خاطر عناصر تاریخی، فرهنگی و گردشگری غنی آن می‌شناسیم، اما محبوبیت اصفهان تنها به خاطر مقاصد گردشگری آن نیست، به طوری که این شهر بین‌‌المللی، یکی از قطب‌های صنعتی کشور است و چه در صنایع دستی یا صنایع ماشینی، از بزرگترین مراکز تولید کشور به حساب می‌آید. با وجود تنوع مقاصد گردشگری در جای‌جای اصفهان اما هر محله دارای شرایط سکونی خاص به خود است، که نه تنها برای اصفهانی‌ها، بلکه با توجه افزایش جمعیت این شهر و جذب ساکنین جدید غیر بومی، آگاهی از مهم‌ترین محله‌های اصفهان و بهترین مناطق، اقدامی اولویت‌دار برای خرید ملک در شهر اصفهان برای تمامی هم‌وطنان علاقه‌مند است.

شهرستان اصفهان، نقطه جامعی از تاریخ، معماری و صنعت است، که محیط اقلیمی با آب‌وهوای مناسب، شرایط دمایی خوب و زمین قابل کشت، این شهر را از هر نظر، به یکی از بهترین شهرهای ایران تبدیل کرده است. در طول تاریخ، محله‌های مختلفی در این شهر بزرگ توسعه داده شده که قدمت چند صددهه‌ای دارند و به مرور، ماهیت، ساختار شکل‌گیری، آب‌وهوا، تراکم جمعیت و ارزش اقتصادی خاصی به خود گرفته‌اند. 

در ادامه، به راهنمایی در انتخاب بهترین منطقه برای خرید خانه در اصفهان و معرفی مهم‌ترین محله‌های اصفهان طبق تغییرات جدید قیمت و  خدمات رفاه شهری، خواهیم پرداخت.

معیار و نحوه ارزش‌گذاری محله‌های اصفهان

شهر اصفهان با همه زیبایی‌های خود و مملو بودن از امکانات فرهنگی، به همراه فرصت‌های اقتصادی فراوانی که دارد، به مانند هر شهر دیگر دارای شرایط و تفاوت‌های خود در ارزش‌گذاری بر املاک است. نکته دیگر، سازگاری محله‌های اصفهان با شرایط زندگی و کار هر فرد است، پس علاوه بر ارزیابی اقتصادی، باید با کیفیت زندگی و شرایط هر محله آشنا شوید، که در ادامه به توضیح بهترین و مهم‌ترین محله‌های اصفهان برای سکونت‌پذیری و خرید خانه مناسب با سلیقه بیش‌تر افراد، خواهیم پرداخت.

با توجه به تنوع بالا در مناطق سکونی و محله‎‌های مناسب اصفهان برای خرید خانه و با وجود فرصت شغلی و امکانات مناسب، اصفهان، شرایط و قیمت‌گذاری مالی به صرفه‌تری نسبت به بسیاری از دیگر کلان شهرها دارد، پس فرصت بررسی بهترین محله‌های اصفهان را از دست ندهید.

محله‌های اصفهان، شامل 15 منطقه اصلی و در مجموع 60 محله زیرمجموعه است. برخلاف شهر تهران، مهم‌ترین محله‌های اصفهان در جنوب آن قرار دارند و هر چه محله‌های این شهر به مناطق با آب‌وهوا مناسب‌تر و اماکن تفریحی و خدمات شهری، نزدیک‌تر باشند، دارای نرخ تعرفه زمین و مسکن گران‌تری هستند.

نزدیکی به معابر عمومی و اصلی شهر، نقش مهمی در ارزش‌گذاری دارد، چرا که راهبرد بهتری در مسیریابی و و حمل و نقل است. بسیاری تاجران، سعی می‌کنند، کسب‌وکار خود را در نزدیکی نقاط گردشگری بنا کنند، که این امر، بر ارزش مالی خانه‌های اطراف هم تاثیر می‌گذارد.

 

مهم‌ترین محله‌های اصفهان برای خرید خانه

به طور خلاصه، اگر از اصفهانی‌ها، بهترین محله‌های اصفهان را بپرسید، آن‌ها محله‌های شیخ صدوق، مهرآباد، مرداویج، مشتاق، میرزاطاهر یا چهار باغ بالا را پیشنهاد می‌دهند. خانه‌های مرکز شهر در جایگاه بعدی قرار دارند و در آخر، محله‌های شمال شهر اصفهان از قیمت پایین‌‌تری برخوردار هستند؛ البته، با توجه به مساحت و موقعیت، ممکن است یک خانه در محله‌های مرکزی، قیمت نهایی بالاتری نسبت به برخی خانه‌های مناطق جنوبی داشته باشد.

محله پاچنار اصفهان

اگر بخواهیم از مهم‌ترین محله‌های اصفهان برای افراد علاقه‌‌مند به فضای سبز ذکر کنیم، محله پاچنار به عنوان یکی از سرسبزترین محله‌های اصفهان به حساب ‌می‌آید که دارای آب‌وهوا و شرایط زیستی مناسب است. این محله، متصل به خیابان حکیم نظامی، دارای دسترسی و شرایط سکونت مناسبی است، که به عنوان یکی از بهترین محله‌های جنوب اصفهان شناخته می‌شود. همچنان می‌توان باغ‌های میوه اندکی را در این محله یافت.

محله مرداویج اصفهان

 

خرید ملک در مرداویج

مرداویج به عنوان محل سکونت افراد ثروتمند شناخته می‌شود اما به طور کل می‌توان بازه قیمتی متوسط به بالا را در این محله یافت. برج کبوتر که از سازه‌های گردشگری اصفهان است، در این محله قرار دارد. محدوده جغرافیایی این محله از دروازه شیراز تا چهارراه فرایبورگ و از طرف دیگر، خیابان کارگر تا کوی استادان را شامل می‌شود که موقعیت خاص و مناسبی دارد.

محله شیخ صدوق اصفهان

 

محله شیخ صدوق اصفهان

اگر به دنبال خرید خانه در اصفهان، در نزدیکی زاینده رود و در عین حال، به دنبال محله با کیفیت خدماتی مناسب هستید، محله شیخ صدوق به عنوان یکی از بهترین محله‌های اصفهان پیشنهاد می‌شود. شیخ صدوق از نظر قیمت، کمی بالاتر از محله‌های شمالی‌تر است، اما با توجه به موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به اماکن تاریخی و رود، همواره ارزش خود را حفظ کرده است.

محله جی اصفهان

محله جی، قبلا با نام محله گی شناخته می‌شد و از کهن‌ترین محله‌های اصفهان به حساب می‌آید، اما در بافت و  ساختار، امروزی و پیشرفته است. محله جی جزء مناطق خوش نشین و اعیانی است که قیمت معقولی نسبت به دیگر نقاط گران شهر دارد و در عین حال، منطقه مسکونی مناسبی به نظر می‌رسد. خیابان بزرگ جی در این محله قرار دارد.

محله مهرآباد اصفهان

 

خرید ملک در مهرآباد اصفهان

واژه لوکس، برازنده این محله است و به طور کلی، زمانی که صحبت از خرید ملک در محله مهرآباد اصفهان می‌شود، در بیشتر موارد، باید قیمت میلیاردی را در نظر گرفت. خانه‌ها در این محله، متراژ وسیعی دارند و به طور کلی با ابعاد 200 تا 300 متری یافت می‌شوند.

محله دردشت اصفهان

 

اگر بخواهید در تاریخ سفر کنید، محله دردشت، یکی از بهترین انتخاب‌ها است، چرا که در آن می‌توانید مجموعه متعددی از نقاط تاریخی و با ماهیت فرهنگی را بیابید. دردشت یکی از بزرگ‌ترین محله‌های اصفهان است که بیشترین تاثیر را از عصر صفوی برخورد گرفته و با قدم زدن در آن، به خوبی آن را حس خواهید کرد. بازار دردشت از جاذبه‌های گردشگری است، اما جذابیت‌های این محل به این جا ختم نمی‌شود و از موارد دیگر می‌توان به مسجد آقانور، کاروانسرای قدیمی، مسجد پاسنگ و حمام دردشت اشاره کرد.

محله ولدان اصفهان

نام ولدان، تغییر یافته نام وردان است که معنی محل رویش گل را می‌دهد. همان طور که می‌دانید، استان اصفهان به پرورش گل معروف است و محله ولدان هم محلی برای فعالیت‌های این صنعت خوش عطر است. ولدان بین خیابان‌های صمدیه لباف و خیابان امام خمینی قرار دارد.

محله رهنان اصفهان

 

محله رهنان

محله رهنان به خاطر قلعه‌های ساسانی معروف است که البته، اثری قابل توجهی از آن‌ها نمانده، اما همچنان مملو از آثار تاریخی دیگر مانند مسجد جامع قبلتین و دو حمام کوچک و بزرگ است. رهنان بین خمینی‌شهر و اصفهان به حساب می‌آید. مزیت این محله در اتصال به خیابان‌های اصلی و دسترسی‌پذیری آسان است. بازار مبل رهنان یکی از معروف ترین بازارهای مبل استان اصفهان محسوب می شود.

 

محله لنبان اصفهان

 

محله لنبان اصفهان

یکی از قدیمی‌ترین محله‌های شهر اصفهان است که به دلیل مساجد و موقعیت تاریخی، اهمیت دارد. لنبان کمی از مرکز شهر فاصله دارد. خیابان بهشتی از بین این محله می‌گذرد به طوری که لنبان را به منطقه‌ای در دسترس و با کمی فاصله از مرکز شهر، تبدیل کرده است. شهید سید محمد بهشتی در این محله زندگی کرده است. مسجد قدیمی معروف به این محله، به دلیل قدمت و تاریخ مذهبی خود، ارزش بالایی میان اصفهانی‌ها دارد و سالانه، مراسم پرشوری در آن برگزار می‌شود. محله لنبان معروف به درختان کهنسال و دیدنی خود است.

محله جلفا اصفهان

 

جلفا اصفهان

اصفهان به خاطر مساجد تاریخی معروف است، اما می‌توان در آن کلیساها و معابد مذهبی دیگری یافت، که تعداد محبوبی به طور ویژه در محله جلفا قرار دارند. جلفا پیشتر با عنوان محله‌ای ارمنی‌نشین معروف بود، اما در شهر اصفهان تنوع جمعیتی بالایی وجود دارد و اقشار مختلفی در این محله حاضر هستند. کلیسا «آمِنا پرگیچ» که غیر ارمنیان آن را با نام «کلیسا وانک» می‌شناسند، به عنوان یکی از معروف‌ترین کلیساهای ایران در کنار کلیسا بیت الحم در این محله قرار دارد. چند صد شئ تاریخی از آثار ارمنیان در موزه جلفا وجود دارند، که گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کنند. زیبایی جلفا تنها به خاطر کلیساهای آن نیست و با توجه به گردشگران علاقه‌مند بسیاری که از آن دیدن می‌کنند، به خاطر مراکز خرید و فروشگاهی متعدد هم معروف است.

محله جویباره اصفهان

 

جویباره اصفهان

جویباره که با نام «جوباره» هم شناخته می‎شود، به عنوان یکی از هسته‌های شهر و مهم‌ترین محله‌های اصفهان، شهرت یافته است. محله جویباره قدمت چندهزار ساله دارد و به عهد هخامنشی باز می‌گردد، به طوری که بسیاری آن را با مهاجرت یهودیان به ایران می‌شناسند و تا مدتی قبل، بسیاری از ساکنان، یهودی بودند، اما اکنون، بیشترشان مهاجرت کرده‌اند. جویباره یک محله در شمال شرق اصفهان است و در میان خیابان‌های هاتف و سروش قرار دارد. این محله 70 هکتاری که از 12 محله کوچک تشکیل شده است، با وجود کنیسه و مناطق تاریخی و فرهنگی از قیمت مسکن مناسبی برخوردار است.

محله طوقچی اصفهان

 

طوقچی

محله طوقچی به خاطر باغ‌های بزرگ آن معروف است و بسیاری از باغ‌های این محله قدیمی و تاریخی به افراد سلطنتی یهودی متعلق بوده است. طوقچی در میان مردم محلی با صدای «تخچی» عنوان می‎‌شده، اما به تازگی نام دیگری هم پیدا کردن و آن را با نام میدان قدس هم می‌شناسند. دروازه شمالی اصفهان قدیم در کنار این محله قرار دارد و به خوبی در جای جای آن، باغ‌های مختلف تاریخی قرار گرفته است.

محله مشتاق اصفهان

مشتاق به سه بخش مشتاق 1، مشتاق 2 و مشتاق 3 تقسیم شده است، که همگی با نام مشتاق شناخته می‌شوند و به دلیل موقعیت مناسب، یکی از باارزش‌ترین محله‌های اصفهان است. مشتاق را به خاطر آپارتمان‌های متعدد آن می‌شناسند. آپارتمان‌‎های این محله، بالاترین قیمت را در تمامی مهم‌ترین محله‌های اصفهان دارند. قرارگیری در کنار زاینده رود و پل‌های آن، مشتاق را با وجود قیمت بالای مسکن، به محله محبوب و باارزشی تبدیل کرده است.

محله میرزاطاهر اصفهان

بهترین محله جایگزین برای دیگر محله‌های لوکس اصفهان، منطقه میرزاطاهر است. خانه‌های سطح بالا در این محله قرار دارند، که با وجود لوکس بودن آن‌ها، قیمت مناسب و اقتصادی‌تری نسبت به دیگر محله‌های رده بالا دارند، اما در کل، میرزاطاهر همچنان به عنوان محله‌ای گران شناخته می‌شود. این محله در جنوب اصفهان قرار دارد و در آن‌ می‌توان واحدهایی با متراژ 100 تا 200 متر باکیفیت و قیمت به صرفه یافت.

 

پیشنهاد مجموعه املاک و مستغلات خانه سبز

اصفهان یکی از زیباترین شهرهای ایران زمین است که از لحاظ جاذبه های توریستی و جهانگردی آوازه ای دیرین در میان شهرهای جهان دارد. علاوه بر جذابیت های توریستی و گردشگری، اصفهان از لحاظ آب و هوایی یکی از شهرهای مطلوب از این نظر در ایران است. شهر اصفهان دارای محله های متعددی است که هرکدام مشخصه های منحصر به فرد خود را دارند. با این حال اگر قصد خرید ملک در اصفهان را دارید می توانید هم اکنون از طریق سایت خرید و فروش و اجاره آنلاین مجموعه املاک و مستغلات خانه سبز اقدام به خرید ملک کنید. املاک خانه سبز با مدیریت مهندس مسلم نادری دارای چند شعبه برتر در اصفهان است و اولین دفتر املاک در کشور است که از سیستم پیشرفته مچینگ استفاده می‌کند! سیستمی که مشخصات فروشنده و ملک او را ذخیره کرده و به تمامی خریدارانی که مشخصات آنها در سیستم وجود دارد و شرایط خرید آن ملک را دارند پیامک ارسال می‌شود.

هیچ نظری برای این بلاگ ثبت نشده!

اولین نظر را شما ثبت کنید.
نام شما*
عنوان نظر شما*
نقاط قوت
نقاط ضعف
متن نظر شما (اجباری)
کپچا

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

- فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

- نظر شما قبل از نمایش در وبلاگ توسط تیم محتواگذاری بررسی شده و پس از تایید در بخش نظرات وبلاگ نمایش داده می شود.

- به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

- از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

- با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوالات خود را در بخش «پرسش و پاسخ» مطرح کنید.

- هرگونه نقد و نظر در خصوص سایت، خدمات و درخواست ها را با ایمیل info@greenmelk.com یا با شماره‌ی 34108000 - 031 در میان بگذارید و از نوشتن آن‌ها در بخش نظرات خودداری کنید.

×

هر گونه مشکل و سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی می‌باشد


1